PHPCenter.pl - Twoje Centrum Informacji - PHP, Wydarzenia, Artykuły, Oferty pracy
Twoje Centrum Informacji
PHP, Artykuły, Meetupy, Oferty pracy

PhpStorm 2019.3 wydane – wsparcie dla PHP 7.4, PSR-12, WSL

JetBrains wydało PhpStorm 2019.3! Nowe IDE wspiera w pełni PHP 7.4 i dodaje kilka ciekawych i oczekiwanych nowości. So, what’s new?

Pełna obsługa PHP 7.4

PHP 7.4 wydany został kilka dni temu, a nowa aktualizacja IDE wspiera wyczekiwane nowości dostarczone w tym wydaniu PHP. Mamy więc typowane właściwości, nowy operator rozpakowywania tablic czy poprawione działanie arrow functions.

Szybkość działania

Jak szybki PhpStorm jest – każdy wie 🙂 Ale wiedzą również autorzy oprogramowania i w tej wersji dołożyli wielu starań by zwiększyć szybkość działania programu. Dlatego też położono nacisk na szybszy startup aplikacji, lepszą responsywność UI oraz zmniejszone zapotrzebowanie na pamięć operacyjną.

PSR-12

Dodano wsparcie dla standardu PSR-12, który dodaje nowe i poprawia niektóre istniejące aspekty, leciwego już, standardu PSR-2.

WSL, czyli wsparcie Windows Subsystem for Linux

Dodano możliwość działania w środowisku WSL (Windows Subsystem for Linux). Gdy pracujesz na Windows 10, a rozwijasz projekt na Linuxa, będziesz mógł określić dostęp do zdalnego interpretera PHP w WSL i używać go do uruchamiania skryptów, testów, poleceń Composer i debugowania.

Więcej zmian

To tylko niektóre ze zmian wprowadzonych w PhpStorm 2019.3, po więcej informacji odsyłam Cię do oficjalnego wpisu na blogu JetBrains na którym opisane zostały bardzo obszernie wszystkie zmiany: https://blog.jetbrains.com/phpstorm/2019/11/phpstorm-2019-3-release/

13770cookie-checkPhpStorm 2019.3 wydane – wsparcie dla PHP 7.4, PSR-12, WSL
A co tam, udostępnij:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podoba Ci się to co czytasz, chcesz więcej treści od phpcenter.pl?
×
Wyszukaj