PHPCenter.pl - Twoje Centrum Informacji - PHP, Wydarzenia, Artykuły, Oferty pracy
Twoje Centrum Informacji
PHP, Artykuły, Meetupy, Oferty pracy

PHP 7.4 oraz JIT w PHP 8

Dostaliśmy pierwsze informacje na temat PHP 8, PHP 7.4 oraz kompilacji JIT w PHP. Jest na co czekać 🙂

PHP 7.4

Jedną ważnych nowości mają być typed properties, dzięki którym będziemy mogli zdefiniować typ danych właściwości klasy – do tej pory mogliśmy typować zwracane wartości oraz argumenty. Link do RFC – https://wiki.php.net/rfc/typed_properties_v2.

Zainteresowanych odsyłam do listy dokumentów RFC, które opisują zmiany, które powinny wejść do tej gałęzi: https://wiki.php.net/rfc#php_74

JIT

JIT, czyli Just-in-Time compilation określa sposób w jaki interpretowany i wykonywany będzie kod PHP. Do tej pory, cały kod w ładowanych plikach był kompilowany na raz – wszystkie funkcje i klasy były dostępne od razu dla kompilatora. JIT zmienia tę zasadę. Najpierw kod źródłowy kompilowany jest do kodu bitowego (pośredniego). Dopiero potem, gdy zajdzie potrzeba wykonania danego bloku kodu (funkcja, klasa), kod bajtowy (pośredni), kompilowany jest do kodu maszynowego, a następnie wykonywany.

Taka zmiana pozwala zaoszczędzić kosztowe operacje kompilacji kodu i zużycia zasobów. W ostateczności, tylko te bloki kodu, które będą potrzebne do wykonania programu, będą kompilowane do kodu maszynowego i wykonywane.

Kiedy JIT w PHP?

Pierwotnie JIT miał pojawić się w wersji PHP 7, jednak zrezygnowano z tego pomysłu. W chwili obecnej ma się on pojawić w PHP 8. Prawdopodobnie w wersji eksperymentalnej zostanie on włączony również w wersji 7.4.

4410cookie-checkPHP 7.4 oraz JIT w PHP 8
A co tam, udostępnij:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podoba Ci się to co czytasz, chcesz więcej treści od phpcenter.pl?
×
Wyszukaj